Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la zagor »

Toon Army je napisao/la:2013. godina - briga za okoliš, 1,6 litreni turbo motori, vjerojatno V8 -- F1 postaje pravi prijatelj prirode
Ak budu 1,6 litreni, to bude najvjerojatnije 4 ili 6 cilindra, 8 nema sanse...
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la The Greatest »

Ova Formula postaje kao 24 sata Le Mans-a. Samo još gora.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la vidc »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/88645" onclick="window.open(this.href);return false;

ukida se zabrana timskih odredbi od sljedeće sezone,ali svejedno ekipe ne smiju kvariti ugled sporta svojim odlukama...imam osjećaj da je to ostavljeno samo iz razloga da FIA ima pravo novčano kazniti ekipu koja bude koristila timske odredbe ali da težih kazni neće biti.
također, od 2012. sva radiokomunikacija s utrka će bit dostupna javnosti...što se mene tiče,to su trebali i sljedeće godine staviti
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Igor18 »

ma to su ukinuli jer su vidjeli da to nema smisla. da ne mogu kontrolirat ekipe jer one će uvijek pronači naćin da plasiraju naredbe vozačima.
i da se jednostavno izbjegnu situacije poput one u njemačkoj, gdje je svima jasno šta se dogodilo a izveden je takav igrokaz koji vrijeđa inteligenciju ljudi..
nema odredbi i to je uredu. na kraju krajeva f1 je momčadski sport, nije natjecanje individualaca.
Michael is faster than you!!
Avatar
Kimi the best
Početnik
Početnik
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 ruj 2008, 00:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Kimi the best »

130R je napisao/la:Lotus, onaj koji proizvodi aute Lotus i koji se nekad natjecao u F1, je sad kupio udio u momčadi Renault i sljedeće godine će momčad nastupati kao Lotus Renault team u crno zlatnoj kombinaciji boja kakvu je Lotus nekad imao. Ovaj Fernandesov Lotus koji je nastupao ove godine će od 2011. također koristiti Renault motore i imati sličnu kombinaciju boja, ali te dvije grupacije nemaju veze jedna s drugom. Čak se spore nešto na sudu oko toga tko ima pravo na ime Team Lotus, pod kojim se Fernandes prijavio za nastup u f1 2011. jer ove godine je naziv tima bio Lotus F1 ili tako nešto.
Inače Team Lotus je ime nekadašnje momčadi iz 60, 70 i 80-ih.
Zar to ne ide ovako : Colin je jos krajem 60 ,pocetkom 70 tih podelio tim na dva dela Lotus cars (proizvodnja automobila) i Team Lotus (tim u F1). Posle bankrota 90tih Proton kupuje akcije Lotus Carsa , a 2003 postaje i 100% vlasnik Lotus Carsa. Pravo na Team Lotus je u vlasnistvu brata Jamsa Hunta. 2009 Proton i Tony Fernandes zajedno ulaze i potpomazu novi tim Lotus Racing, nisu mogli da ga nazovu legendarnim imenom jer je to pravo u rukama brata Jamsa Hunta, i ako imaju i te kako veze sa Lotusom jer je Proton 100% vlasnik Lotus Carsa.

E sad ko je ovaj "novi" Lotus sto sponzorise Renault pojma nemam, nisam ispratio vesti poslednjih dana :D .
KR Spa 2008: I wanted to win - or nothing. It is always easy to say that by playing safe I would have probably ended in second place, but that is not the right way to win.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Scuderia »

Umro Jacques Swaters, belgijski vozac F1.
KLIK
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Igor18 »

Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Kenny »

Kimi the best je napisao/la: Zar to ne ide ovako : Colin je jos krajem 60 ,pocetkom 70 tih podelio tim na dva dela Lotus cars (proizvodnja automobila) i Team Lotus (tim u F1). Posle bankrota 90tih Proton kupuje akcije Lotus Carsa , a 2003 postaje i 100% vlasnik Lotus Carsa. Pravo na Team Lotus je u vlasnistvu brata Jamsa Hunta. 2009 Proton i Tony Fernandes zajedno ulaze i potpomazu novi tim Lotus Racing, nisu mogli da ga nazovu legendarnim imenom jer je to pravo u rukama brata Jamsa Hunta, i ako imaju i te kako veze sa Lotusom jer je Proton 100% vlasnik Lotus Carsa.

E sad ko je ovaj "novi" Lotus sto sponzorise Renault pojma nemam, nisam ispratio vesti poslednjih dana :D .
To sam bio zaboravio da je Lotus podjeljen na 2 djela i da je Proton vlasnik Lotus Carsa.
Lotus je ove sezone bio Lotus Cosworthi mislim da nebi ti rezultati se pisat Lotus Teamu
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
lolipop
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 stu 2010, 17:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga

Tom Walkinshaw

Post Postao/la lolipop »

Bok prijatelji automobilizma a poglavito F 1.Ne znam da li ste još uspavani nakon hiperzanimljive sezone ali mislim da tužna vijest zaslužuje veliku pozornost ne samo na forumu,nego i u vijestima.Naime jučer je umro ud poslijedica raka Tom Walkinshaw.Mislim da svakom ozbiljnijem fanu F1 to ime nešto znači pa molim moderatore da tu vijest odmah objave.Hvala do slijedeće prilike.E da napisat ću nešto na post u svezi ne/ostanka prijenosa F1 na HRT-u.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la gringo73 »

Izašao je novi sportski pravilnik.
Dio noviteta je usmjeren na vozačke standarde. Link
Sad sam naletio, ukoliko trka bude prekinuta bez mogućnosti da bude nastavljena, svi vozači koji nisu koristili obje komponente dobit će30 sekundi na svoje vrijeme.
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Kenny »

gringo73 je napisao/la: Sad sam naletio, ukoliko trka bude prekinuta bez mogućnosti da bude nastavljena, svi vozači koji nisu koristili obje komponente dobit će30 sekundi na svoje vrijeme.
Mislim da ćemo onda često slušat na team radiu kad padne kiša od vozača koji su koristili obje komponente da se nemože voziti, a od ovih koji nisu da je sve odlično :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la gringo73 »

Scarborough je na svom blogu, kao i uvijek, potanko objasnio tehničke promjene na bolidima za 2011.
F1 2011 Technical Regulations – Detailed and Explained
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la McLewis »

gringo73 je napisao/la:Scarborough je na svom blogu, kao i uvijek, potanko objasnio tehničke promjene na bolidima za 2011.
F1 2011 Technical Regulations – Detailed and Explained
skoro pa su zabranili sve novotarije iz 09, i 10. god.
McLaren u <3
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Slash »

Kenny je napisao/la:
gringo73 je napisao/la: Sad sam naletio, ukoliko trka bude prekinuta bez mogućnosti da bude nastavljena, svi vozači koji nisu koristili obje komponente dobit će30 sekundi na svoje vrijeme.
Mislim da ćemo onda često slušat na team radiu kad padne kiša od vozača koji su koristili obje komponente da se nemože voziti, a od ovih koji nisu da je sve odlično :biggrin:
Pretpostavljam da se to ne odnosi na prekide zbog kiše - to bi bio apsurd jer kiša sama po sebi znači da se ukida to pravilo obje komponente ako je mokra utrka... Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Kenny »

Slash je napisao/la: Pretpostavljam da se to ne odnosi na prekide zbog kiše - to bi bio apsurd jer kiša sama po sebi znači da se ukida to pravilo obje komponente ako je mokra utrka... Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
Nisam razmišljao puno. :biggrin:
Sigurno si ti u pravu, ali mislim da bi mogli tako nešto očekivat u Australiji jer tamo kreće trka dosta kasno i neka izađu 2 SC-a na stazu mislim da bi mogli vidjet žaljenje na vidljivost
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
fankiđoe
Početnik
Početnik
Postovi: 150
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:37
Navijam za: KR SV

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la fankiđoe »

Slash je napisao/la: Pretpostavljam da se to ne odnosi na prekide zbog kiše - to bi bio apsurd jer kiša sama po sebi znači da se ukida to pravilo obje komponente ako je mokra utrka... Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
Apsolutno si u pravu.
Na kraju krajeva, kad se odvozi kompletna kišna utrka bez prekida, a sve na kišnim gumama, onda nitko ne dobija kazne jer nisu koristili dvije komponente guma.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la gringo73 »

Formula Money je objavio podatke po kojima je McLaren ostvario najviše s obzirom na uloženi novac. Proračun momčadi za 2011 bio je 210 miliona dolara, i ostvarili 454 boda, što znači da su za bod potrošili oko 460 tis. dolara. Red Bullov proračun 265mil dolara, tj. 530 tisuća po bodu, i onda Ferrari s proračunom od 390mil dolara, tj. 990 tisuća dolara.
Zanimljivo da je Ferrari imao proračun veći za više od 90% od McLarena... Link
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la schuey »

gringo73 je napisao/la:Formula Money je objavio podatke po kojima je McLaren ostvario najviše s obzirom na uloženi novac. Proračun momčadi za 2011 bio je 210 miliona dolara, i ostvarili 454 boda, što znači da su za bod potrošili oko 460 tis. dolara. Red Bullov proračun 265mil dolara, tj. 530 tisuća po bodu, i onda Ferrari s proračunom od 390mil dolara, tj. 990 tisuća dolara.
Zanimljivo da je Ferrari imao proračun veći za više od 90% od McLarena... Link
Kimi,Nando,i napredak koji su morali napraviti,plus,što su godinama imali najveći proračun,osim Toyote,meni nikaj čudno,dapače.i smanjili su dosta kako je prije bilo :D

i mali ispravak,mislim da si mislio za 2010 ;)

i još jedan ispravak,tehnički RB je najviše profitirao,jel sami sebe sponzoriraju :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Dajan
Postovi: 89
Pridružen/a: 18 vel 2010, 17:38
Navijam za: Vettel i povratak Kimija
Lokacija: BiH

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Dajan »

TOP LISTA NAJBOLJIH VOZACA.
Ja je pregledao, a preporucujem i ostalima..

http://www.totalprosports.com/wp-conten ... s_page.jpg
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2905
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dajan je napisao/la:TOP LISTA NAJBOLJIH VOZACA.
Ja je pregledao, a preporucujem i ostalima..

http://www.totalprosports.com/wp-conten ... s_page.jpg
Po meni sve ok, osim Vettel ispred Buttona.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Igor18 »

Vuksa_KC je napisao/la:
Dajan je napisao/la:TOP LISTA NAJBOLJIH VOZACA.
Ja je pregledao, a preporucujem i ostalima..

http://www.totalprosports.com/wp-conten ... s_page.jpg
Po meni sve ok, osim Vettel ispred Buttona.
I ja bi stavio Kimija ispred Lewisa.... ne znam po čemu je to lewis zaslužio da je u 4 sezone kolko je odvozio ispred Kimija
Michael is faster than you!!
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Toon »

Dajan je napisao/la:TOP LISTA NAJBOLJIH VOZACA.
Ja je pregledao, a preporucujem i ostalima..

http://www.totalprosports.com/wp-conten ... s_page.jpg
...samo još jedna od mnogih...tokom ovog zatišja možemo ih očekivati još nekoliko...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
kimi&pablo.u.bmw
Početnik
Početnik
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 stu 2008, 17:03
Ja sam: Vozač

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la kimi&pablo.u.bmw »

'more then 200 f1 world champions voted ..........'

#-o
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la schuey »

kimi&pablo.u.bmw je napisao/la:'more then 200 f1 world champions voted ..........'

#-o
Svakako interesantna izjava nekog dječaka koji je listu sastavljao i pomnožio 32 sa 7 pa dobio broj "njegovih"prvaka


ipak,lista,hajmo reć je poprilično i solidno napravljena,iako je ridikulizam Grahama Hilla iza Mossa stavit,što je taj čovjek radio je povijest,ovaj se šlepao iza drugih u najboljem autu. No raspored općenito gledajući,sa utjecajem starih i novih vozača je kako tako uredu,ja dajem prolaznu ocijenu
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Ferrari-BiH »

schuey je napisao/la:
kimi&pablo.u.bmw je napisao/la:'more then 200 f1 world champions voted ..........'

#-o
Svakako interesantna izjava nekog dječaka koji je listu sastavljao i pomnožio 32 sa 7 pa dobio broj "njegovih"prvaka


ipak,lista,hajmo reć je poprilično i solidno napravljena,iako je ridikulizam Grahama Hilla iza Mossa stavit,što je taj čovjek radio je povijest,ovaj se šlepao iza drugih u najboljem autu. No raspored općenito gledajući,sa utjecajem starih i novih vozača je kako tako uredu,ja dajem prolaznu ocijenu
Kao prvo decko nije precizirao prvaka cega, mozda tu broji i Rally, NASCAR,Indy, konjske utrke i utrke pasa...ko ce ti ga znati :biggrin:

Kao drugo, lista je onako...naravno da me boli odmah sam pocetak, ali necu o tome, ima dosta drugih, rekao bih bitnijih" pogresaka, kao sto kolega schuey reve, jedan NEprvak i vjeciti drugi je na listi ispred Hilla ili jedan Mario Andretti koji je bio mozda i najsvestraniji vozac je smjesten takodje iza doticnog starca ;)
Sve u svemu, lista kao i sve druge, neki joj se dive, neki je osporavaju, a neko je potrosio sate slobodnog vremena da je napravi....jako nezahvalan posao
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Zaključano